Bieżące informacje

Jesteś objęty kwarantanną - pobierz aplikację „Kwarantanna domowa”

Data publikacji 15.10.2020

Policjanci i przedstawiciele innych służb w dalszym ciągu sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną na terenie naszego powiatu, przebywają w miejscu izolacji.

Funkcjonariusze  oraz przedstawiciele innych instytucji upoważnionych do prowadzenia kontroli nadal kontrolują, czy mieszkańcy przestrzegają obowiązkowej kwarantanny. Zasady kwarantanny są ściśle określone i obejmują m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym jest ona odbywana. Istotne jest , aby osoby objęte kwarantanną przestrzegały jej zasad. W przestrzeganiu tych zasad pomocna jest aplikacja „Kwarantanna domowa”. Aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Można ją pobrać ze sklepów Google Play lub App Store.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

W przypadku stwierdzenia wykroczenia, związanego z nieprzestrzegania obowiązujących zasad, funkcjonariusze sporządzają dokumentację, która kierowana jest do sądu i ten podejmuje dalsze decyzję w tej sprawie. Za popełnienie tego wykroczenia sąd może orzec karę grzywny w wysokości do 5000 zł. Pamiętajmy, że informacja o złamaniu zasad dotyczących kwarantanny trafia do służb sanitarnych, które w drodze decyzji administracyjnej również mogą ukarać taką osobę karą finansową.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji
w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska.

Powrót na górę strony
Polska Policja