Bieżące informacje

Tymczasowy areszt dla podejrzanych o dokonanie rozboju. Jeden ze sprawców był poszukiwany przez organy wymiaru sprawiedliwości

Data publikacji 15.10.2020

Na 3 miesiące do aresztu trafili mężczyźni zatrzymani przez policjantów w związku z dokonanym rozbojem na 20-letnim mieszkańcu powiatu kłodzkiego. Zatrzymanym za ten czyn, o który są podejrzani, grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w nocy w Kudowie-Zdroju. Z relacji zgłaszającego wynikało, że idąc drogą został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Napastnicy wciągnęli go do budynku, a następnie grożąc użyciem noża i pałki teleskopowej ukradli mu 950 zł, dowód osobisty oraz słuchawki. Następnie używając przemocy zmusili go do udania się do pobliskiego bankomatu celem wypłacenia dla nich pieniędzy. Zamierzonego celu nie osiągnęli, ponieważ na koncie nie było środków.  Napastnicy zagrozili pokrzywdzonemu, że pozbawią go życia jeśli powiadomi o zdarzeniu Policję.

Policjanci po otrzymanym zgłoszeniu natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców przestępstwa. Zebrane informacje na temat okoliczności zdarzenia pozwoliły im ukierunkować działania, w wyniku których ustalili podejrzanych o rozbój.  Funkcjonariusze już po kilku godzinach zatrzymali 26 i 29-letnich mieszkańców powiatu kłodzkiego.

Okazało się, że zatrzymany 29-latek był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. Podejrzani  dzisiaj zostali doprowadzeni do prokuratury, a następnie do sądu, gdzie orzeczono wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Funkcjonariusze odzyskali cześć skradzionego mienia. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji
w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

  • Umundurowany policjant prowadzi w areszcie zatrzymanego jednego z podejrzanych o rozbój. Mężczyzna podejrzany ma na sobie spodnie i koszulkę z krótkim rękawem, ma założone do tyłu kajdanki.Osoby na zdjęciu są tyłem
Powrót na górę strony
Polska Policja