Bieżące informacje

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drogach

Data publikacji 16.10.2020

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej niebezpieczne dla kierujących i pieszych. Szybko zapadający zmrok sprawia, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są słabo widoczni na drodze.

Policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach i reagują na popełniane wykroczenia eliminując z ruchu użytkowników, którzy  w sposób rażący łamią prawo. Funkcjonariusze przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu do świtu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.    

Ponadto policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze i przypominają, że kierujący pojazdami mają obowiązek zachować szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych oraz ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Natomiast piesi mają obowiązek korzystać z oznakowanych przejść dla pieszych. 

Policjanci przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę pojazdów po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że takie zachowanie może mieć tragiczne skutki, nie tylko dla kierowcy ale też innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kłodzkiego oraz turystów apelują, aby nie narażali siebie i innych osób na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem i zakrywali usta i nos, również w przestrzeni publicznej.

 

Oficer Prasowy

Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony
Polska Policja