Bieżące informacje

PRZED NAMI WEEKEND – ZADBAJMY O WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO

Data publikacji 20.11.2020

Zbliża się weekend. To czy okaże się on dla nas bezpieczny w dużej mierze zależy od nas samych. Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do kierowców o rozsądek. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące przepisy ruchu drogowego narażają siebie i innych uczestników podróży na niebezpieczeństwo. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Policja o ostrożność apeluje do rowerzystów, pieszych i kierujących, aby poruszali się po drogach w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innym  uczestnikom ruchu drogowego. Policja przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. Natomiast pieszym przypomina o korzystaniu z elementów odblaskowych dzięki, którym po zapadnięciu zmroku są lepiej widoczni. Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. 

Weekend jest czasem wzmożonych służb Policji. Na drogach, nad bezpieczeństwem będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdu.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku 
podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony
Polska Policja