Bieżące informacje

Policjanci i przedstawiciele innych służb w dalszym ciągu sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną na terenie naszego powiatu, przebywają w miejscu izolacji

Data publikacji 20.11.2020

Policjanci oraz przedstawiciele innych służb wciąż prowadzą kontrole osób objętych kwarantanną domową w związku z epidemią koronawirusa. Żeby ułatwić i usprawnić kontakt z osobami, których kontrole dotyczą, przypominamy, że funkcjonuje aplikacja „Kwarantanna domowa”. Umożliwia ona potwierdzenie miejsca przebywania, przeprowadzenie oceny stanu zdrowia oraz bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia.

Funkcjonariusze  oraz przedstawiciele innych instytucji upoważnionych do prowadzenia kontroli nadal kontrolują, czy mieszkańcy przestrzegają obowiązkowej kwarantanny. Zasady kwarantanny są ściśle określone i obejmują m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym jest ona odbywana. Istotne jest , aby osoby objęte kwarantanną przestrzegały jej zasad. W przestrzeganiu tych zasad pomocna jest aplikacja „Kwarantanna domowa”. Aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Można ją pobrać ze sklepów Google Play lub App Store.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

W przypadku stwierdzenia wykroczenia, związanego z nieprzestrzegania obowiązujących zasad, funkcjonariusze sporządzają dokumentację, która kierowana jest do sądu i ten podejmuje dalsze decyzję w tej sprawie. Pamiętajmy, że informacja o złamaniu zasad dotyczących kwarantanny trafia do służb sanitarnych, które w drodze decyzji administracyjnej również mogą ukarać taką osobę karą finansową.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony
Polska Policja