Bieżące informacje

Oszuści chcieli wyłudzić pieniądze przez telefon. Seniorzy nie dali się oszukać

Data publikacji 12.01.2021

Czas panującej pandemii COVID-19 to również okres aktywności przestępców, wykorzystujących obecną sytuację. Kolejny raz dali o sobie znać oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon. Wczoraj usiłowali okraść sześcioro seniorów. Na szczęście nikt nie dał się nabrać i powiadomili o tym fakcie Policję.

Wczoraj sześcioro noworudzkich seniorów odebrało telefony od osób podających się za członków ich rodzin lub znajomych, którzy zwrócili się z prośbą o pieniądze na „załatwienie spraw” związanych z wypadkiem drogowym. Oszuści domagali się wysokich kwot pieniędzy. Żadna ze starszych osób nie uwierzyła w opowiadane historie i po odłożeniu słuchawki powiadomiła Policje.

Czujność i rozwaga seniorów, którzy mogli stać się ofiarami przestępstw doprowadziła do nieudanej próby wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Również przed oszustwem uchroniły seniorów działania profilaktyczne policjantów. Gdyby dali się oszukać straciliby swoje oszczędności. Na szczęście dzięki czujności seniorów z gminy Nowej Rudy, nie doszło do oszustw.

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują płatne usługi lub wyłudzają pieniądze. O takich próbach oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić Policję.

Oficer prasowy KPP w Kłodzku
podinsp.Wioletta Martuszewska

 

Powrót na górę strony
Polska Policja