Bieżące informacje

Policjanci zatrzymali 38-latka, który odpowie karnie za kradzież z włamaniem

Data publikacji 22.02.2021

Myślał, że sprawa przycichnie i nikt się nie dowie o włamaniu. Policjanci z Kłodzka zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który włamał się do budynku restauracji i ukradł wyposażenie wartości blisko 16 tys. zł. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawiania wolności nawet do 10 lat.

Do włamania doszło kilka miesięcy temu  na terenie powiatu kłodzkiego. Jak ustalili policjanci sprawca włamał się do pomieszczenia nieczynnego lokalu gastronomicznego i ukradł armaturę łazienkową i sprzęt elektroniczny o łącznej wartości blisko 16 tys. zł. W wyniku podjętych czynności  funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kudowie-Zdroju wytypowali sprawcę włamania. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego.

W ubiegły piątek mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu popełnienie przestępstwa.  38-latek usłyszał zarzut przestępstwa kradzieży z włamaniem i  przyznał się do popełnionego czynu. Okazało się, że podejrzany w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Obecnie policjanci prowadzą czynności mające na celu odzyskanie skradzionego mienia. Teraz 38 -latek odpowie za kradzież z włamaniem za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. 

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony
Polska Policja