Bieżące informacje

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej policji zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 22.02.2021

Pomimo wielu akcji i działań profilaktycznych policji powiatu kłodzkiego w dalszym ciągu kierowcy zapominają o obowiązujących przepisach prawnych. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kłodzku zatrzymali dwa prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym. Za to wykroczenie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Podczas ubiegłego weekendu dwóch mieszkańców powiatu kłodzkiego utraciło Prawo Jazdy. Kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wykroczeń tych dopuścili się na drodze Krajowej nr 8 i na drodze  wojewódzkiej nr 392 w Ołdrzychowicach Kłodzkich.

Za popełnione wykroczenia policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy oraz nałożyli mandaty karne. Teraz przez trzy miesiące nie będą oni mogli kierować samochodami.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie  (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości  w obszarze zabudowanym jest zatrzymany dokument prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Następnie dokument przesłany zostaje do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną – formalnie zatrzymuje prawo jazdy. Za pierwszym razem na 3 miesiące. Po ujawnieniu faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, następuje  jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem jest cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony
Polska Policja