Bieżące informacje

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego

Data publikacji 23.02.2021

Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Apel kierujemy również do niechronionych uczestników ruchu. Zdarzenia z ich udziałem należą do najtragiczniejszych. Funkcjonariusze apelują o bezpieczną jazdę, przestrzeganie przepisów drogowych i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Wczoraj na terenie powiatu kłodzkiego funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z kłodzkiej komendy  w ciągu jednego dnia przeprowadzili 52 kontrole drogowe pojazdów. Zatrzymali 2 prawa jazdy kierującym samochodami osobowymi. Ponadto policjanci na drogach powiatu kłodzkiego sprawdzili stan trzeźwości u 50 kierujących pojazdami, nałożyli 48 mandatów karnych, także zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Śliska jezdnia to zagrożenie, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich kierujących o bezpieczną i ostrożną jazdę.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

 

Powrót na górę strony
Polska Policja