Bieżące informacje

Funkcjonariusze apelują o bezpieczną jazdę, przestrzeganie przepisów drogowych i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze

Data publikacji 06.04.2021

Wszyscy wiemy, że czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Dlatego zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Apel kierujemy również do niechronionych uczestników ruchu. Zdarzenia z ich udziałem należą do najtragiczniejszych. Funkcjonariusze apelują o bezpieczną jazdę, przestrzeganie przepisów drogowych i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas świątecznego weekendu na terenie powiatu kłodzkiego funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z kłodzkiej komendy   przeprowadzili 129 kontroli drogowych pojazdów, przeprowadzili 77 kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami, nałożyli 58 mandatów karnych, także zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych pojazdów. Ponadto odnotowano na terenie powiatu kłodzkiego  9 kolizji drogowych.

Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Śliska jezdnia to zagrożenie, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich kierujących o bezpieczną i ostrożną jazdę.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony
Polska Policja