Bieżące informacje

NIETRZEŹWA BEZ PRAWA JAZDY JECHAŁA Z PASAŻERAMI - TERAZ ZA SWÓJ CZYN ODPOWIE KARNIE

Data publikacji 06.04.2021

Policjanci w Kłodzku zatrzymali nietrzeźwą 43-letnią kobietę, która kierowała samochodem osobowym nie posiadając uprawnień. Kierująca spowodowała też kolizje drogową. Teraz mieszkanka powiatu kłodzkiego za swoje zachowanie odpowie karnie.

W ubiegłą niedziele o godz. 22.20 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej do której doszło w centrum Kłodzka. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierująca samochodem osobowym podczas manewru cofania uderzyła w zaparkowany samochód. Podczas wykonywanych czynności  policjanci od kierującej wyczuli woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że 43-letnia kobieta  ma 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas sprawdzeń w bazie danych okazało się, że kobieta nie ma prawa jazdy.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

 

Powrót na górę strony
Polska Policja