Bieżące informacje

POLICJA OSTRZEGA - OSZUŚCI PODSZYWAJĄ SIĘ ZA PRACOWNIKÓW BANKU

Data publikacji 06.04.2021

Policjanci z powiatu kłodzkiego ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników banku. Drogą telefoniczną oszust uzyskuje dostęp do pieniędzy na koncie swojej ofiary lub próbuje zaciągnąć pożyczkę.

Do 23-letni mieszkanki powiatu kłodzkiego  zadzwonił oszust podający się za pracownika banku i poinformował, że z  jej konta bankowego podjęto próbę przeprowadzenia  nieautoryzowanej transakcji. W związku z zaistniałą sytuacją  kobieta, na prośbę mężczyzny podającego się za przedstawiciela banku, zainstalowała wskazaną przez niego aplikację. Oszust posiadając dane  podjął próbę zaciągnięcia pożyczki w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście kobieta zorientowała się, że ma do czynienia z przestępcą i powiadomiła policję i bank.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że  pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta, a także  kodu autoryzacyjnego. Ponadto nie polecają instalowania jakichkolwiek aplikacji, z której mogą wykonywać operacje na koncie klienta. O tego rodzaju  próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast powiadomić bank i Policję.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony
Polska Policja