Bieżące informacje

Nie ma tolerancji na łamanie przepisów

Data publikacji 07.04.2021

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze się zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i rozsądku za kierownicą, a także o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Apel mundurowi kierują również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

Wczoraj na terenie powiatu kłodzkiego funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z kłodzkiej komendy  w ciągu jednego dnia przeprowadzili 45 kontroli drogowych pojazdów, przeprowadzili 43 kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami, nałożyli 34 mandaty karne. Wczoraj odnotowano na terenie powiatu kłodzkiego  6 kolizji drogowych.

Przypominamy o konieczności  zachowania ostrożności i rozsądku za kierownicą oraz o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Przypominamy również pieszym  i rowerzystom, że są niechronionymi uczestnikami ruchu i w ich przypadku lekceważenia przepisów ruchu drogowego, może dojść do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci kłodzkiej drogówki konsekwentnie eliminują z ruchu kierowców, którzy za nic mają przepisy prawa o ruchu drogowym. 

Policjanci zwracają się z apelem do kierujących o bezpieczną i ostrożną jazdę.

 

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony
Polska Policja