Bieżące informacje

Policjanci zatrzymali podpalacza, który za sprowadzenie katastrofy odpowie przed sądem

Data publikacji 02.05.2021

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez policjantów z Kłodzka, a podejrzanemu o sprowadzenie pożaru na terenie Gminy Kłodzko. Teraz 24-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego za swój czyn odpowie karnie.

Policjanci z Kłodzka ustalili i zatrzymali mieszkańca powiatu kłodzkiego, podejrzanego o sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach-pożaru.

Sprawca kilka dni temu  podpalił śmieci znajdujące się w budynku po nieczynnym zakładzie produkcyjnym,  powodując pożar oraz duże straty, które nie są jeszcze określone. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Gminy Kłodzko

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci zostali powiadomieni o pożarze pomieszczeń – pustostanu. Już po godzinie od zgłoszenia, wyniku podjętych czynności i weryfikacji zebranych informacji w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że sprawcą podpalenia może być jeden z mieszkańców Gminy Kłodzko.

Policjanci z kłodzkiej komendy  zatrzymali 24 - letniego mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mu zarzut sprowadzenia katastrofy tj. o czyn z art. 163 Kodeksu Karnego. Podejrzany w swoich wyjaśnieniach przyznał się do podpalenia.

Obecnie policjanci sprawdzają również ewentualną wcześniejszą działalność przestępczą podejrzanego. Teraz 24-latkowi grozi kara  pozbawienia wolności do 10 lat.

W piątek Prokurator Rejonowy w Kłodzku wobec 24-latka zastosował środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju oraz dozoru Policji.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku
podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony
Polska Policja