Bieżące informacje

PRIORYTETOWYM ZADANIEM FUNKCJONARIUSZY WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO JEST ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA WSZYSTKIM JEGO UCZESTNIKOM

Data publikacji 04.05.2021

Podczas codziennej służby policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy wykonują szereg czynności, których głównym zadaniem jest minimalizowanie ilości zdarzeń drogowych i eliminowanie przypadków łamania przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Podczas ostatniego weekendu majowego na terenie naszego powiatu funkcjonariusze kłodzkiej drogówki przeprowadzili 155 kontroli drogowych oraz sprawdzili stan trzeźwości u 133 kierujących pojazdami. Ponadto nałożyli 112 mandatów karnych, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych w kontrolowanych pojazdach mechanicznych. Podczas ostatniego weekendu na terenie powiatu kłodzkiego zaistniało 13 kolizji drogowych.

Policjanci apelują o ostrożna jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Ponadto przypominają, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony
Polska Policja