Bieżące informacje

JESTEŚMY CODZIENNIE OBECNI NA DROGACH DLA WASZEGO BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 10.06.2021

Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników.

Podczas ubiegłej doby na terenie naszego powiatu funkcjonariusze kłodzkiej drogówki przeprowadzili 38 kontroli drogowych oraz sprawdzili stan trzeźwości u 32 kierujących pojazdami. Ponadto nałożyli 16 mandatów karnych, zatrzymali 4  dowody rejestracyjne w kontrolowanych pojazdach mechanicznych. Podczas ubiegłej doby na terenie powiatu kłodzkiego zaistniało 8 kolizji drogowych. 

Policjanci apelują o ostrożna jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Ponadto przypominają, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony
Polska Policja