Bieżące informacje

Kolejne wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych na drogach

Data publikacji 10.06.2021

Wójt Gminy Kłodzko przekazał dla Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy elementy odblaskowe na potrzeby działań prewencyjnych zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odblaski zostały przekazane na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku.

Wczoraj w siedzibie urzędu Wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku podinspektora Rafała Siczka 900 elementów odblaskowych. Odblaski będą przekazywane mieszkańcom gminy przez funkcjonariuszy kłodzkiej drogówki podczas codziennych służb.

To już kolejna wspólna inicjatywa Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku oraz Urzędu Gminy w Kłodzku na rzecz poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Przypomnijmy, że  odblaski mają duży wpływ na bezpieczeństwo pieszych, szczególnie poruszających się poza terenem zabudowany, ale również w miejscach, gdzie panuje niedostateczna widoczność. To właśnie elementy odblaskowe umieszczone w widocznym miejscu sprawiają, że kierowca w porę może dostrzec pieszego. Stosowanie odblasków w różnej formie, np; zawieszki, opaski, kamizelki, zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności na drodze. Odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków.

Przypominamy, że piesi poruszający się po zmierzchu, na drodze poza obszarem zabudowanym, mają obowiązek używania elementów odblaskowych. Nie stosując się do przepisów w tym zakresie, narażamy swoje życie. Dlatego zachęcamy do używania elementów odblaskowych  po zmierzchu również w terenie zabudowanym. To dodatkowo zwiększenie bezpieczeństwa, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych.
 

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

 
 

Powrót na górę strony
Polska Policja