Bieżące informacje

DROGI POWIATU KŁODZKIEGO PATROLUJĄ RÓWNIEŻ POLICJANCI NA MOTOCYKLACH

Data publikacji 18.06.2021

Drogi powiatu kłodzkiego patrolują policjanci również na motocyklach. Taka forma pełnienia służby przez policjantów pozwala na szybką reakcję na zdarzenie oraz szybkie dotarcie do miejsca niedostępnego dla radiowozu policyjnego.

Dzięki policyjnym motocyklom, funkcjonariusze są w stanie jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo na drogach powiatu kłodzkiego. Ponadto zapowiadają między innymi kontrole jednośladów i egzekwowanie przestrzegania  przepisów ruchu drogowego.

Policjanci apelują do kierujących jednośladami, aby zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Policjanci przypominają również o korzystaniu z  elementów odblaskowych.

Kolejny raz apelujemy o trzeźwość za kierownicą! Pijany kierujący stwarza ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Wiele zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących kończy się tragicznie.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony
Polska Policja