Bieżące informacje

Nietrzeźwy z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych uderzył w bramę wjazdową i dwa zaparkowane samochody

Data publikacji 21.06.2021

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zatrzymali 56-letniego mieszkańca z powiatu kłodzkiego, który będąc w stanie nietrzeźwości uderzył kierowanym przez siebie autem w bramę wjazdową prywatnej posesji, a następnie w dwa auta tam zaparkowane. Ustalono, że mężczyzna nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za jazdę po pijanemu w warunkach tak zwanej recydywy oraz spowodowanie kolizji.

W ubiegły piątek policjanci z Kłodzka zostali powiadomieni o zderzeniu drogowym w jednej miejscowości na terenie gminy Kłodzko. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 56-latek stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi uderzając w bramę wjazdową prywatnej posesji, a następnie w dwa zaparkowane auta. Okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zastali go kompletnie pijanego, miał problemy z utrzymaniem równowagi i komunikacją, a z jego ust wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mężczyźnie została pobrana krew do bandana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto ustalono, że 56-latek ma orzeczony przez Sąd Rejonowy w Kłodzku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w związku z wcześniejszym dopuszczeniem się przestępstwa kierowania w stanie w nietrzeźwości. Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowie karnie.

W świetle obowiązujących przepisów - za ponowną jazdę pod wpływem alkoholu –grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności, większe świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wymiarze minimalnym 10 000 złotych i dożywotni zakaz poruszania się pojazdem.

Asp. sztab. Joanna Bielak

KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony
Polska Policja