Bieżące informacje

Podsumowanie policyjnych działań pn. „Trzeźwość” na terenie naszego powiatu

Data publikacji 19.07.2021

W minioną sobotę w godzinach od 17.00 do 20.00 funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji kłodzkiej komendy przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwość”. Przypomnijmy, że głównym celem tego rodzaju działań jest eliminowanie z dróg kierujących będących pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających.

- Podczas sobotnich wzmożonych działań pn.„Trzeźwość” prowadzonych na drogach naszego powiatu, mundurowi sprawdzali głównie trzeźwość kierujących, ale także kontrolowali przestrzeganie przez kierujących i pasażerów stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci. Policjanci w ciągu trzech godzin przebadali łącznie 169 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili dwóch kierujących pojazdem i jednego rowerem będących w stanie nietrzeźwości oraz dwóch kierujących pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policja zwraca się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o czujność i rozwagę. Pamiętajmy! Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Prowadząc pojazd odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Asp. sztab. Joanna Bielak

Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku

Powrót na górę strony
Polska Policja