Bieżące informacje

Przed nami weekend i jeśli chcemy mieć z tych wolnych dni same dobre wspomnienia, musimy zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych

Data publikacji 15.09.2023

Zbliża się weekend. To czy okaże się on dla nas bezpieczny w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od tego, jak bardzo jesteśmy roztropni i uważni.

Przed zbliżającym się weekendem przypominamy o podstawowych zasadach, o których powinniśmy pamiętać, by czas wolny i wypoczynek był miłym wspomnieniem.

Osoby, które czeka dłuższy wyjazd powinny planować podróż z wyprzedzeniem, licząc się z utrudnieniami na drogach. Pamiętajmy, że pośpiech w trasie jest złym doradcą. Podczas kierowania trzeba być trzeźwym, wypoczętym i skoncentrowanym na drodze.

Przed wyjazdem zabezpieczmy we właściwy sposób swoje mieszkanie i wartościowe przedmioty. Niejednokrotnie najlepszym zabezpieczeniem domu jest życzliwy sąsiad. Nie ogłaszajmy informacji o planowanym wyjeździe na portalach społecznościowych.

Policja o rozwagę apeluje do rowerzystów, pieszych i kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność podczas poruszania się po drogach. Policja przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w obrębie przejazdów kolejowych, przejść dla pieszych, skrzyżowań. Natomiast piesi powinni korzystać z elementów odblaskowych, dzięki którym po zapadnięciu zmroku są lepiej widoczni. Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. 

Każdy weekend jest czasem wzmożonych działań służb policyjnych. Na drogach naszego powiatu, nad bezpieczeństwem będą czuwać policjanci ruchu drogowego i prewencji. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów.

Wyjeżdżając na weekend, dbamy o zabezpieczenie pozostawionych mieszkań. Często jednak zapominamy o wartościowych rzeczach, które zabieramy ze sobą w podróż. Pozostawiamy je w widocznych miejscach w samochodach, namiotach, czy otwartych pokojach hotelowych. Zostawiamy na ławkach telefony, laptopy, czy inny cenny sprzęt elektroniczny. Unikajmy przechowywania w domu znacznych kwot pieniędzy i wartościowej biżuterii. Takie "dobre schowki" jak szafa z bielizną, doniczka z kwiatami, książki czy cukiernica są bardzo dobrze znane włamywaczom i penetrowane przez nich w pierwszej kolejności. Nie opowiadaj o swoim majątku w miejscach, gdzie mogą Cię słyszeć obcy;
Jeżeli wyjeżdżamy na dłużej, przekażmy do przechowania cenne dla Nas rzeczy osobom godnym zaufania;

W trosce o bezpieczeństwo mienia mieszkańców i turystów powiatu kłodzkiego policjanci przypominają o konieczności zadbania o własne mienie. Policjanci przypominają , aby kierowcy i pasażerowie nie pozostawiali w samochodzie w widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów, gdyż może to zachęcić złodzieja do przestępstwa. Nasze bezpieczeństwo zależy również od tego jak bardzo jesteśmy uważni.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony