Bieżące informacje

JESTEŚMY CODZIENNIE OBECNI NA DROGACH DLA WASZEGO BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 18.09.2023

Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników.

Podczas ubiegłego weekendu na terenie naszego powiatu funkcjonariusze kłodzkiej drogówki wylegitymowali 189 osób, przeprowadzili 180 kontroli drogowych oraz sprawdzili stan trzeźwości również u 189 kierujących pojazdami. Ponadto nałożyli 93 manatów karnych za popełnione wykroczenia drogowe i zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych. Podczas  ubiegłej doby na terenie powiatu kłodzkiego doszło do 9 kolizji drogowych.

Policjanci apelują o ostrożna jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Ponadto przypominają, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na drogach. Pamiętajmy, że miedzy innymi  niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przyczynia się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, że brawurowa jazda czy chwila nieuwagi mogą stać się przyczyną tragedii na drodze. Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy
o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony