Bieżące informacje

„Motocyklista”- podsumowanie działań w powiecie kłodzkim

Data publikacji 18.09.2023

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z kłodzkiej komendy 16 września br. na terenie powiatu kłodzkiego prowadzili działania prewencyjne pn.„Motocyklista”, które ukierunkowane były w szczególności na zagrożenia w ruchu drogowym powodowanym przez te grupę uczestników ruchu.

Do najczęściej popełnianych wykroczeń przez tę grupę uczestników ruchu drogowego należy brawurowa jazda,  nagminne przekraczanie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Te zachowania stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg i  są to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.
W trakcie sobotnich działań policjanci skontrolowali 80 kierujących pojazdami, w tym 28 motocyklistów, zatrzymali 49 kierujących, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 5 kierujących motocyklami. Ponadto zatrzymali 2 motocyklistów, którzy kierowali pojazdem bez uprawnień. Funkcjonariusze ujawnili również 55-letniego kierującego motocyklem, który posiadał dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozsądek i rozwagę.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony