Bieżące informacje

KOLEJNY KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE DOPUSZCZALNEJ PRĘDKOŚCI W OBSZARZE ZABUDOWANYM

Data publikacji 18.09.2023

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy ujawnili kierującego samochodem osobowym, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h i tym samym stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Na terenie powiatu kłodzkiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali kierującego samochodem osobowym. Powodem  kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym przez 32-letniego mężczyznę, który kierował autem. Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 101 km/h . Związku z przekroczeniem  dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h , kierujący utracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał  13 punktów karnych oraz został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku 
podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony