Bieżące informacje

Służba w policji to atrakcyjny i ciekawy zawód - promocja zawodu Policjanta

Data publikacji 17.11.2023

Policjanci z Kudowy-Zdoju kolejny raz uczestniczyli w spotkaniu z uczniami, podczas którego opowiadali o swoim zawodzie, zachęcając jednocześnie do wstąpienia do służby Policji. Spotkania z młodzieżą to doskonała okazja do promowania zawodu policjanta.

Istotą spotkania było przede wszystkim przybliżenie młodzieży, jakie należy spełnić wymagania, aby wstąpić do służby w Policji. Funkcjonariusze przedstawili wymogi formalne i szczegółowo wyjaśnili procedurę kwalifikacyjną, która składa się z kilku etapów, w tym badań psychologicznych, testu wiedzy, testu sprawności fizycznej i badań lekarskich. Ponadto podczas spotkania mundurowi mówili, że  służba w policji to atrakcyjny i ciekawy zawód, który daje możliwość nieustającego rozwoju, nauki oraz realizacji własnych zainteresowań. Jednak przede wszystkim to działanie na rzecz bezpieczeństwa innych, pomoc bezbronnym i pokrzywdzonym, które stanowi źródło satysfakcji. Podczas spotkania mundurowi, że w codziennej służbie bardzo ważna jest chęć niesienia pomocy innej osobie.

Policjanci opowiadali również o tym, jak na co dzień wygląda ich służba, dzieląc się z młodzieżą doświadczeniami zawodowymi.

W spotkaniu na terenie Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju

uczestniczył Komendant Komisariatu Policji w Kudowie-Zdroju aspirant Filip Paszczyk oraz starszy posterunkowy Angelika Kierpiec.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony