Bieżące informacje

Ukradła znajomej portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów - myślała, że sprawa przycichnie

Data publikacji 20.11.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie zatrzymali 39-letnią mieszkankę powiatu kłodzkiego, która wykorzystując nieuwagę 74-letniej znajomej dokonała kradzieży z jej mieszkania portfela z zwartością dowodu osobistego, pieniędzy w kwocie 850 złotych oraz karty płatniczej. Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali sprawczynię kradzieży. Kobieta usłyszała już zarzuty kradzieży mienia i dokumentów. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Nowej Rudzie pracując przy sprawie kradzieży portfela z zawartością pieniędzy i dokumentów na szkodę 74-letniej mieszkanki Nowej Rudy, zatrzymali 39-letnią kobietę, podejrzewaną o ten czyn. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w mieszkaniu pokrzywdzonej. Jak ustalili funkcjonariusze 39-latka - wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej - dokonała kradzieży będącego w torbie portfela z zwartością dowodu osobistego, pieniędzy w kwocie 850 złotych oraz karty płatniczej. Po wyjściu z mieszkania pokrzywdzonej, poszła ona do restauracji i kupiła pizzę oraz alkohol. Następnie pozostałe pieniądze schowała do książki.

39-latka była bardzo zaskoczona wizytą policjantów w jej domu. Przyznała, że nie spodziewała się, iż sprawa wyjdzie na jaw. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze, kartę płatniczą, portfel i dowód osobisty, które trafiły już do właścicielki. 39-letnia kobieta trafiła do aresztu.  Podejrzana w dniu dzisiejszym została przesłuchania i usłyszała zarzuty przestępstwa kradzieży. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony