Bieżące informacje

Grupa SPEED znowu w akcji. Kierujący utracił prawo jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 20.11.2023

Przypomnijmy, że policyjna grupa SPEED zajmuje się głównie ujawnianiem wykroczeń, które najbardziej wpływają na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tej grupy należy zaliczyć nadmierną prędkość, przekraczanie prędkości w obszarze zabudowanym i poza obszarem zabudowany, nieustąpienie pierwszeństwa, a także nieprawidłowe zachowania w rejonach przejść dla pieszych.

Policjanci z kłodzkiej grupy SPEED nadzorowali ruch na drogach powiatu kłodzkiego.
W służbie  wykorzystali nieoznakowany radiowóz  z videorejestratorem oraz ręczny laserowy miernik prędkości z możliwością rejestracji obrazu. Podczas realizacji zadań na terenie Gminy Międzylesie zauważyli zbyt szybko jadący samochód osobowy. Policyjny miernik prędkości wskazał, że auto jechało z prędkością  108 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym prędkość o 58 km/h. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 40-letni mężczyzna, który  za powyższe wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Kierujący  utracił również prawo  jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 13 punktów karnych.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Policjanci  zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie realizowane na drogach powiatu kłodzkiego. Funkcjonariusze z grupy „Speed” monitorują  w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.


 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony