Bieżące informacje

Wytwarzał i posiadał znaczne ilości narkotyków – trafił do policyjnego aresztu

Data publikacji 20.11.2023

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków, a także uprawę konopi indyjskich odpowie 25-letni mężczyzna zatrzymany przez kłodzkich policjantów. Funkcjonariusze w wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych na terenie powiatu kłodzkiego, ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość marihuany. Mundurowi w trakcie wykonywanych czynności znaleźli również sprzęt służący do uprawy konopi. Wobec zatrzymanego zastosowano środki zapobiegawcze. Może im grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 25-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze w toku pracy operacyjnej ustalili, że może  on mieć związek z nielegalną produkcją środków odurzających w postaci marihuany. Proceder ten miał się odbywać w miejscu zamieszkania mężczyzny.

Policjanci w trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych mężczyzny, ujawnili jeden  krzew konopi, a także susz roślinny. Ponadto mundurowi znaleźli sprzęt do uprawy konopi. Zabezpieczyli lampy, nagrzewnicę i inne urządzenia służące do tego procederu.  Z zabezpieczonej marihuany można było przygotować blisko 2900 porcji narkotyków, które nie trafią na czarny rynek.  

Zatrzymany 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty posiadania  znacznej ilości narkotyków oraz wytwarzania ich za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratora Rejonowego   w Kłodzku wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze tj. dozór Policji, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony