Bieżące informacje

Recydywista okradał sklep w centrum handlowym. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy

Data publikacji 20.11.2023

Tylko w ciągu jednego dnia dopuścił się kilku kradzieży w galerii handlowej w Kłodzku. Policjanci z Kłodzka zatrzymali 32-latka, który trudnił się tym procederem. Wartość strat spowodowana przestępczą działalnością zatrzymanego to kilkanaście tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty przestępstw. Teraz odpowiadać będzie w warunkach powrotu do przestępstwa. Mężczyźnie grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

32-latek został namierzony przez pracowników ochrony na terenie Galerii Handlowej w Kłodzku. Mężczyzna z pominięciem kasy opuścił salę sprzedażową i próbował uciec ze skradzionymi elektronarzędziami. Szybko został oddany w ręce Policjantów. Funkcjonariusze w wyniku przeprowadzonych czynności udowodnili 32-letniemu mężczyźnie, że wcześniej dopuścił się dwóch innych kradzieży. Jego łupem padły wiertaki, wkrętarki szlifierki i inny sprzęt. Ponadto ustalono, że zatrzymany usiłował włamać się do innego sklepu. Wyważył drzwi, a następnie uszkadzając roletę chciał wejść do sali sprzedażowej, aby ukraść sprzęt elektroniczny. Swoim zachowaniem dopuścił się uszkodzenia mienia wartości 5 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionego mienia.

Po przeprowadzonych przez funkcjonariuszy sprawdzeniach  okazało się, że zatrzymany był już karany za podobne przestępstwa. Straty powstałe w wyniku kradzieży i usiłowania włamania na terenie galerii handlowej w Kłodzku to blisko 13  tysięcy złotych.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Kłodzku wobec 32-latka zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące. Podejrzany odpowiadać będzie w warunkach powrotu do przestępstwa, a grozi mu kara pozbawiania wolności nawet do 15 lat.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony