Bieżące informacje

ROZPOCZYNA SIĘ WEEKEND-ZADBAJMY O WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO

Data publikacji 09.02.2024

Zbliża się weekend. To czy okaże się on dla nas bezpieczny w dużej mierze zależy od nas samych. Przypomnijmy sobie o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przed zbliżającym się weekendem przypominamy o podstawowych zasadach, o których powinniśmy pamiętać.

Pamiętajmy o prawidłowym przewożeniu dzieci w fotelikach ochronnych lub innych urządzeniach do tego przeznaczonych. Wsiadając do pojazdu, powinniśmy pamiętać, że pasy bezpieczeństwa maja wpływ na nasze bezpieczeństwo. Podczas zderzenia na drodze poduszka powietrzna zabezpiecza kierującego i pasażerów przed urazami i zwiększa szanse przeżycia tylko w przypadku stosowania pasów.

Ponadto przypominamy, by wybierając się w podróż, za kierownicą siadać wypoczętym i trzeźwym. Osoby, które planują dłuższy wyjazd powinny planować podróż z wyprzedzeniem, licząc się z utrudnieniami na drogach. Pamiętajmy, że pośpiech w trasie jest złym doradcą.

Przed wyjazdem zabezpieczmy we właściwy sposób swoje mieszkanie i wartościowe przedmioty. Pamiętając, że najlepszym zabezpieczeniem domu jest życzliwy sąsiad. Nie ogłaszajmy informacji o planowanym wyjeździe na portalach społecznościowych.

Policja o ostrożność apeluje do rowerzystów, pieszych i kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność podczas poruszania się pod drogach. Policja przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

Weekend jest czasem wzmożonych służb Policji. Na drogach, nad bezpieczeństwem będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdu.

Policjanci apelują o ostrożna jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Ponadto przypominają, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na drogach. Pamiętajmy, że miedzy innymi niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przyczynia się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony