Bieżące informacje

POLICJANT Z KŁODZKA ZDOBYŁ PIĄTE MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE RUCHU DROGOWEGO

Data publikacji 15.04.2024

W dniach 9-10 kwietnia 2024 roku Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeprowadził eliminacje wojewódzkie do XXXIV Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Podczas zmagań funkcjonariusze rywalizowali w zakresie sprawności poruszania się samochodem i motocyklem, umiejętności strzeleckich oraz kierowania ruchem drogowym. Nie zabrakło oczywiście testu z zakresu przepisów o ruchu drogowym oraz zajęć z pierwszej pomocy. W grupie funkcjonariuszy z 27 powiatów policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku – starszy sierżant Mariusz Zembroń - znalazł się na piątej pozycji.

Konkurs, którego celem było osiągnięcie jak najlepszego wyniku punktowego, obejmował następujące konkurencje:

strzelanie z broni służbowej,

kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu,

jazda sprawnościowa samochodem,

jazda sprawnościowa motocyklem,

test ze znajomość przepisów ruchu drogowego,

test wiedzy i sprawdzian praktyczny z udzielania pierwszej pomocy.

W eliminacjach wojewódzkich na Dolnym Śląsku I miejsce z 71 punktami zajął sierżant sztabowy Dawid Oksiukowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Na piątej  pozycji – mając 59 punktów - uplasował się policjant z kłodzkiej drogówki  starszy sierżant Mariusz Zembroń.

Podczas pierwszego dnia zawodów kłodzki policjant w konkurencjach ( konkurencja strzelecka, ręczna regulacja ruchem, sprawnościowa jazda samochodem i motocyklem) uplasował się na drugiej pozycji. Natomiast drugiego dnia w pozostałych konkurencjach  zakwalifikował się na V miejsce. Uzyskane wyniki pozwoliły zdobyć starszemu sierżantowi Mariuszowi Zembroń piątą pozycję w grupie 27 powiatów.

Teraz zwycięzcy reprezentować będą garnizon dolnośląski i zmierzą się w kolejnych konkurencjach w ogólnopolskim finale konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”.