Bieżące informacje

101 KM/H W OBSZARZE ZABUDOWANYM, TO ZDECYDOWANIE ZA SZYBKO

Data publikacji 15.05.2024

Policjanci kłodzkiej drogówki wczoraj ujawnili kierującego pojazdem, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h i tym samym stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Dbając o poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego Policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze.

Wczoraj  na terenie Gminy Kłodzko funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 46-letniego kierującego samochodem osobowym. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Mieszkaniec powiatu kłodzkiego jechał samochodem osobowym w obszarze zabudowanym z prędkością 101  km/h. W związku z przekroczeniem  dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h kierujący utracił prawo jazdy na 3 miesiące,  został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych  i otrzymał  13 punktów karnych.
Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach. Respektujmy bezwzględnie obowiązujące przepisy, bo to od nas zależy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Ponadto przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do ograniczeń prędkości na drodze.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony