Bieżące informacje

UKRADLI TABLICE REJESTRACYJNE, A NASTĘPNIE ZATANKOWALI PALIWO NA STACJI NIE PŁACĄC ZA NIE

Data publikacji 07.06.2024

Trzech młodych mieszkańców powiatu kłodzkiego podjechało na stację, zatankowali auto i nie płacąc za paliwo, odjechali. Okazało się, że w samochodzie, którym się poruszali, mieli zamontowane kradzione tablice rejestracyjne. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Działania operacyjne przeprowadzone przez kłodzkich policjantów pozwoliły na zatrzymanie sprawców kradzieży tablic rejestracyjnych oraz paliwa.  Policjanci udowodnili podejrzanemu 24 i 18-latkowi, że wspólnie z nieletnim kolegą  najpierw dokonał kradzieży tablic rejestracyjnych z innego pojazdu, a następnie na stacji paliw  zatankowali samochód i odjechali nie płacąc za paliwo. Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności, skradzione tablice znaleźli w krzakach na terenie Gminy Kłodzko, gdzie zostały porzucone przez sprawców.

Podejrzani mieszkańcy powiatu kłodzkiego podczas czynności procesowych złożyli wyjaśnienia, w których przyznali się do popełnienia przestępstw kradzieży tablic rejestracyjnych, posługiwania się nimi oraz  kradzieży paliwa. Teraz 24-latek i jego 18-letni kolega staną przed sądem. Wobec podejrzanych Prokurator Rejonowy w Kłodzku zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Natomiast ich 16-letni wspólnik odpowie za czyny karalne przed sądem rodzinnym, który zadecyduje o jego dalszym losie.

Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony