Bieżące informacje

KOLEJNY KIERUJĄCY STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA ZBYT SZYBKĄ JAZDĘ

Data publikacji 07.06.2024

Kierowanie samochodem z nadmierną prędkością związane jest nie tylko z ryzykiem utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim jest zagrożeniem dla życia i zdrowia kierującego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kłodzcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 42-letniemu kierowcy, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 51 km/h.

Policyjne statystki pokazują, że niedostosowanie prędkości to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych na naszych drogach. Dlatego też policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby zwracają szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierujący pojazdami.

Policjanci z kłodzkiej drogówki jak podczas każdej służby nadzorowali ruch na drogach powiatu kłodzkiego. W służbie  wykorzystali ręczny laserowy miernik prędkości. Podczas realizacji zadań  na terenie Gminy Kłodzko na DK nr 8 zauważyli zbyt szybko jadący samochód osobowy. Policyjny miernik prędkości wskazał, że auto jechało z prędkością  101 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 42-letni mężczyzna, który  za powyższe wykroczenie  utracił prawo  jazdy na 3 miesiące. Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz otrzymał 13 punktów karnych.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do ograniczeń prędkości na drodze.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony