Bieżące informacje

KIEROWCY WCIĄŻ JEŻDŻĄ ZA SZYBKO – PODSUMOWANIE POLICYJNYCH DZIAŁAŃ „PRĘDKOŚĆ” NA TERENIE POWIATU KŁODZKIEGO

Data publikacji 10.06.2024

Za nami kolejne działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Prędkość”. Na terenie całego Dolnego Śląska policjanci sprawdzali m.in. czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i podróżują zgodnie z obowiązującymi przepisami, szczególnie w terenie zabudowanym. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach naszego województwa i w celu ograniczenia ilości niebezpiecznych sytuacji w ruchu drogowym, które często przyczyniają się do zaistnienia poważnych wypadków. ”. Policja apeluje o ostrożność. Kierowcy „noga z gazu”.

Niestety analiza efektów przeprowadzonej akcji na terenie powiatu kłodzkiego po raz kolejny prowadzi do jednego wniosku - wciąż bardzo wielu z nas jeździ za szybko. Blisko 67 procent skontrolowanych kierowców przekroczyło znacznie dozwoloną prędkość i aż 50 kierujących zostało ukaranych wysokimi mandatami.

Działania te skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w tym zakresie. W ubiegły piątek patrole ruchu drogowego kłodzkiej komendy policji można było spotkać zwłaszcza w tych miejscach, gdzie często dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków. Jak pokazują policyjne analizy bezpieczeństwa, przyczyną poważnych zdarzeń drogowych najczęściej jest nadmierna prędkość.

W trakcie działań funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów oraz sprawdzali  czy  kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Policjanci niezmiennie apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że stosując się do obowiązujących przepisów, dbamy o życie i zdrowie nasze oraz naszych najbliższych, z którymi podróżujemy. 

/zródło KWP/

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony