Bieżące informacje

Podczas zabawy z dziećmi policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie

Data publikacji 11.06.2024

Policjanci powiatu kłodzkiego uczestniczą w różnego rodzaju przedsięwzięciach promujących bezpieczeństwo. Tym razem funkcjonariusze z Kłodzka uczestniczyli w festynie, podczas którego prezentowali sprzęt policyjny i rozmawiali o bezpieczeństwie. W trakcie festynu funkcjonariusze przypominali dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze i poza nią.

Podczas festynu na terenie Wojborza,  policjanci czynnie uczestniczyli w promowaniu profilaktyki. Na stoisku przygotowanym na tę okazję uczestnicy  mogli zapoznać się z tajnikami pracy technika kryminalistyki, a także dowiedzieć się jak bezpiecznie spędzić wakacje. Ponadto w ramach ogólnopolskiej akcji pn.”Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podinspektor Dorota Jaworska oraz dzielnicowi sierżant sztabowy Paweł Rudawski i starszy posterunkowy Jakub Stoch rozmawiali o bezpiecznym korzystaniu z kąpielisk.

Aby utrwalić znajomość podstawowych zasad poruszania się po drogach mundurowi wyjaśniali znaczenie znaków drogowych. Mundurowi udzielali porad i prowadzili pogadanki, których głównym tematem było bezpieczeństwo na drodze. Ale bezpieczeństwo to nie tylko ruch drogowy, dlatego funkcjonariusze rozmawiali również o bezpiecznych zabawach na podwórku i w domu. Poruszono ważną kwestię kontaktu z obcymi oraz relacji rówieśniczych. Te i wiele innych, równie ważnych treści, przekazanych zostało poprzez wspólna zabawę.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku 
podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony