Bieżące informacje

INFORMUJMY SENIORÓW O OSZUSTACH, KTÓRZY MOGĄ WYKORZYSTAĆ ICH ŻYCZLIWOŚĆ

Data publikacji 17.06.2024

Aby nie stać się ofiarą przestępcy i uniknąć takich niebezpiecznych zdarzeń, przekazujemy Państwu kilka praktycznych porad. Nasz apel kierujemy nie tylko do osób starszych i samotnych, ale również do członków ich rodzin i wszystkich osób opiekujących się osobami starszymi.

Policjanci zwracają się z apelem do rodzin seniorów -informujmy naszych dziadków i rodziców o tym, że są oszuści, którzy mogą wykorzystać ich życzliwość. Porozmawiajmy z seniorami jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich podając się za funkcjonariusza policji lub przedstawiciela jakiejś firmy. Nasza troska i działania mogą uchronić ich przed utratą oszczędności.

Policjanci  ponownie ostrzega przed oszustami. Przestępcy w dalszym ciągu wykorzystują ufność osób, które nie potrafią odmówić pomocy najbliższym. Przestępcy podają się już nie tylko za członków rodziny. Zdarza się, że wmawiają starszym osobom, że są funkcjonariuszami CBŚ lub policjantami grupy zajmującej się rozpracowywaniem się oszustów na tzw. wnuczka. Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które oferując płatne usługi wyłudzają pieniądze. O takich próbach oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić Policję. Jeżeli zauważycie Państwo, że ktoś chce was oszukać, natychmiast informujcie Policje. W ten sposób uchronicie siebie i inne osoby przed przestępcami. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie zadzwonić na alarmowy nr 112.

Internetowi naciągacze stale wymyślają nowe metody wyłudzenia pieniędzy. Działając jako nieuczciwi sprzedawcy, publikują wiele atrakcyjnych ofert sprzedaży, a po otrzymaniu pieniędzy za oferowane produkty nagle znikają, nie wywiązując się z ustaleń lub przesyłają bezwartościowy towar.  Mundurowi apelują o ostrożność przy zakupach internetowych. Internet to nie tylko nieograniczone źródło informacji i rozrywki, ale także miejsce, w którym występuje wiele zagrożeń. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa może uchronić nas przed utratą pieniędzy.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony