Bieżące informacje

Policjanci i przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przed wakacjami przeprowadzili działania prewencyjne w powiecie kłodzkim

Data publikacji 19.06.2024

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy i przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadzili wspólne działania prewencyjne, których odbiorcami byli głownie najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego. Kolejne, zainicjowane przez kłodzką policje działania, ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu kłodzkiego.

Przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego, koncentracja, obserwacja, wyobraźnia oraz wzajemna życzliwość to czynniki, które mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każdy użytkownik drogi powinien wiedzieć, że jednym z kluczowych elementów bezpieczeństwa jest ostrożność  podczas poruszania się po rogach. Dlatego należy pamiętać, że wytężony wzrok i koncentracja na tym co dzieje się wokół nas na drodze ma wpływ na nasze bezpieczeństwo. Kolejne w powiecie kłodzkim  działania prewencyjne skierowane były przede wszystkim do najmłodszych uczestników ruchu drogowe, a także do kierujących pojazdami mechanicznymi. Kierowcy podróżujący droga krajową nr 8 przy wjeździe do miejscowości Szczytna mogli porozmawiać z policjantami oraz przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad na temat bezpieczeństwa. Ponadto ci najbardziej zdyscyplinowani kierujący  mogli liczyć na upominek w postaci apteczki samochodowej i kamizelki, które były przekazywane  przez pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Funkcjonariusze sprawdzali w jaki sposób podróżują dzieci. Podczas rozmów z kierującymi oraz pasażerami przypominali o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Najmłodsi otrzymali materiały prewencyjne oraz elementy odblaskowe.

Policjanci jak zawsze podczas rozmów z uczestnikami ruchu drogowego apelowali ostrożną jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominali, że bezpieczeństwo na drogach głównie zależy od nas samych.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony