Bieżące informacje

Kierując motocyklem bez uprawnień posługiwał się tablicą rejestracyjną z innego pojazdu

Data publikacji 04.07.2024

Poruszał się motocyklem, do którego przytwierdzone były tablice nieprzypisane do tego pojazdu. Jakby tego było mało, 43-letni kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd aktualnego obowiązkowego ubezpieczenia OC . Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zachowanie takie jest przestępstwem, a mężczyźnie grozi za ten czyn kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na terenie Nowej Rudy zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który poruszał się motocyklem. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jednak to nie wszystko, czego dopuścił się kierujący. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze  ujawnili, że tablice rejestracyjne znajdujące się na motocyklu należą do innego pojazdu. Ponadto policjanci ustalili, że kontrolowany motocykl ma zatrzymany dowód rejestracyjny z powodu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także jednoślad nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC.

43-letni kierowca motocykla, który nie posiadał uprawnień do kierowania, a na swoim motocyklu miał zamontowane fałszywe tablice rejestracyjne i zatrzymany dowód rejestracyjny, odpowie karnie. Jednocześnie sporządzony został wniosek do Ubezpieczeniowego  Funduszu Gwarancyjnego za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Za posługiwanie się fałszywą tablicą rejestracyjną grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. To ostrzeżenie kierowane jest dla wszystkich, którzy próbują oszukać system rejestracji pojazdów.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony