Bieżące informacje

KŁODZKA GRUPA SPEED ZNOWU W AKCJI. 4 KIERUJĄCYCH UTRACIŁO PRAWO JAZDY NA 3 MIESIĄCE

Data publikacji 04.07.2024

Przypomnijmy, że policyjna grupa SPEED zajmuje się głównie ujawnianiem wykroczeń, które najbardziej wpływają na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tej grupy należy zaliczyć nadmierną prędkość, przekraczanie prędkości w obszarze zabudowanym i poza obszarem zabudowany, nieustąpienie pierwszeństwa, a także nieprawidłowe zachowania w rejonach przejść dla pieszych.

Niestety analiza efektów przeprowadzonych wczoraj działań grupy SPEED   na terenie powiatu kłodzkiego po raz kolejny prowadzi do jednego wniosku - wciąż bardzo wielu z nas jeździ za szybko. W niespełna dwie godziny aż czterech kontrolowanych kierujących  przekroczyło znacznie dozwoloną prędkość i utraciło prawo jazdy na 3 miesiące, a także zostało ukaranych wysokimi mandatami.

Przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, wiąże się nie tylko z utratą prawa jazdy na trzy miesiące, ale także  wysokim mandatem karnym. Wczoraj na terenie Gminy Międzylesie przekonało się tym, czterech kierujących samochodami osobowymi, którzy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, pożegnali się z uprawnieniami do kierowania  na trzy miesiące, a także zostali ukarani mandatami. Grupa SPEED kłodzkiej drogówki te wykroczenia ujawniła w niespełna dwie godziny.

Pierwszy z zatrzymanych, to 33-letni kierowca opla, który  w obszarze zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 122 km/h. Kierujący przekroczył prędkość o 77 km/h i pożegnał się z prawem jazdy na trzy miesiące. Ponadto został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł i otrzymał 15 punktów karnych.  Drugi z kierowców – 46-letni mężczyzna kierujący hyundaiem  przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h. Pożegnał się z uprawnieniami do kierowania na trzy miesiące, otrzymał 13 punktów  karnych i mandat 1500 zł.  Kolejnym kierującym, który utracił prawo jazdy na trzy miesiące był 51-letni kierowca seata, który rozpędził swoje auto w obszarze zabudowanym do 104 km/h.  Ostatnim z zatrzymanych kierowców był 36-latek kierujący volkswagenem . Mężczyzna w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 102 km/h. Kierowcy pożegnali się z prawem jazdy na trzy miesiące, ukarani zostali mandatami w wysokości 1500 zł i otrzymali po 13 punktów karnych.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Policjanci  zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie realizowane na drogach powiatu kłodzkiego. Funkcjonariusze z grupy „Speed” monitorują  w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony