Bieżące informacje

ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA UŻYTKOWNIKOM DRÓG POWIATU KŁODZKIEGO TO GŁÓWNE ZADANIA FUNKCJONARIUSZY RUCHU DROGOWEGO KŁODZKIEJ KOMENDY

Data publikacji 04.07.2024

Policja apeluje do rowerzystów, pieszych i kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność podczas poruszania się pod drogach. Policja przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności również na przejazdach kolejowych. Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Wczoraj na terenie naszego powiatu funkcjonariusze kłodzkiej drogówki wylegitymowali 38 osób i przeprowadzili  34 kontrole drogowe. Ponadto nałożyli 23 mandaty karne i zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych. Wczoraj na terenie naszego powiatu miały miejsce 2 kolizje drogowe.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Policjanci przypominają, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze apelują o ostrożna jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Kłodzka policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony