Bieżące informacje

WAKACJE, TO CZAS WZMOŻONYCH DZIAŁAŃ SŁUŻB POLICYJNYCH NA DROGACH NASZEGO POWIATU

Data publikacji 04.07.2024

Wakacje, to czas intensywniejszych działań służb policyjnych na drogach naszego powiatu. Nad bezpieczeństwem poruszających się na drogach czuwają przede wszystkim policjanci z ruchu drogowego i prewencji . To właśnie ich działania ukierunkowane są na zapobieganie, ujawnianie oraz eliminowanie agresywnych i niebezpiecznych zachowań wśród uczestników ruchu drogowego.

Wakacje, to czas wzmożonych działań służb policyjnych - także na drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze z ruchu drogowego i prewencji sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, kontrolują stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, a także czy kierujący korzystają z pasów bezpieczeństwa i prawidło przewożą dzieci.

Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do wszystkich kierujących, ale także do pieszych o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych, tak aby poruszali się po drogach w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innym  uczestnikom ruchu drogowego.  Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. 

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony