Bieżące informacje

Szanowni seniorzy i mieszkańcy powiatu Kłodzkiego

Data publikacji 22.10.2020

Czas panującej pandemii COVID-19 to również okres aktywności przestępców, wykorzystujących obecną sytuację. Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują płatne usługi lub wyłudzają pieniądze. O takich próbach oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić Policję.

Policjanci otrzymują zgłoszenia o oszustwach, które funkcjonariusze nazywają "na krewniaka bądź na wnuczka". Ofiarami tych oszustw najczęściej padają osoby starsze. Złodzieje wykorzystują prostoduszność i łatwowierność, licząc na łatwy zarobek. W niegodziwy sposób wykorzystują dobre serca starszych, podają się za krewnego, który wpadł w kłopoty finansowe. Proszą więc swoją "ciocię", bądź "babcię" o pożyczkę, chodź tak naprawdę jest to podła kradzież mienia bezbronnej osoby. - Policjanci powiatu kłodzkiego ostrzegaja przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracownicy administracji budynków, inkasentów i domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły.

Gdy podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem, nie wahajmy się zadzwonić na Policję pod bezpłatny nr telefonu 112

 

Policja przypomina: 

 

  • zawsze kierujmy się zasadą " ograniczonego zaufania",
  • w przypadku prośby o nagłą pożyczkę poprośmy o osobisty kontakt z osobą podającą się z naszego krewnego,        `
  • skontaktujmy się z innymi członkami rodziny w celu zweryfikowania "tragicznej" informacji , która miała być powodem pożyczki, 
  • pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję, 
  • ostrzegajmy seniorów  i mówmy im, co należy robić w takich sytuacjach, 
  • zaś przy próbie podszywania się pod funkcjonariuszy -  natychmiast należy skontaktować się  z najbliższą jednostką policji, 
  • pamiętajmy, że Policjanci nigdy nie proszą o branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych!
  • żaden funkcjonariusz nie może  też żądać ani przyjmować pieniędzy   za   prowadzoną sprawę. 
  • zawsze upewnijmy się, że w prawidłowy sposób rozłączyliśmy rozmowę z naszym rzekomym krewnym, który potrzebuje pomocy.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Opis filmu: Początkowe klatki przewija się na całej klatce granatowe tło z białym napisem Policja Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku z konturami gwiazdy policyjnej. Następnie Tło się oddala i na jego tle na pierwszym planie występuje funkcjonariusz skadrowany do pasa ubrany w koszulę policyjną mundurową z napisem na lewej piersi i na prawym rękawie: Policja. Treść filmu w tekście artykułu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.96 MB)

Powrót na górę strony