Bieżące informacje

45-letni mężczyzna odpowie za przywłaszczenie znalezionego portfela

Data publikacji 22.07.2021

Mieszkaniec powiatu kłodzkiego odpowie za przywłaszczenie portfela z zawartością pieniędzy i dokumentów. 45-latek znalazł zgubiony przez 23-letniego mężczyznę portfel i go nie zwrócił. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju ustalili sprawcę i przedstawili podejrzanemu zarzuty. Przypominamy, że przysłowiowe „znalezione nie kradzione” nie idzie w parze z brakiem odpowiedzialności karnej.

- Kilka dni temu funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju przyjął zawiadomienie od 23-letniego mężczyzny (zamieszkałego poza powiatem kłodzkim) o utracie portfela z zawartością dokumentów osobistych i pieniędzy w kwocie 1 800 złotych. Mężczyzna poinformował, że najprawdopodobniej portfel z pieniędzmi i dokumentami wypadł mu z kieszeni w trakcie pakowania bagaży do auta. Kiedy po chwili 23-latek chciał dokonać popłatności za zakupy w jednym ze sklepów zorientował się, że nie ma portfela. Wrócił na miejsce, ale zagubionej rzeczy nie odnalazł. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju ustalili mężczyznę podejrzewanego o ten czyn i złożyli mu wizytę w domu. Zaskoczony 45-latek wydał wszystkie przywłaszczone na rzecz pokrzywdzonego rzeczy łącznie z pieniędzmi. Usłyszał zarzut w kumulacji dotyczący przywłaszczenia rzeczy znalezionej oraz przywłaszczenia i ukrywania dokumentów, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami każdą znalezioną rzecz należy oddać właścicielowi. Jeżeli nie ma żadnych znaków identyfikujących umożliwiających dotarcie do prawowitego właściciela, możemy oddać rzecz do biura rzeczy znalezionych, które funkcjonuje przy każdym starostwie powiatowym lub do jednostki Policji. Zatrzymując znaleziony przedmiot, osoba taka naraża się na odpowiedzialność karną.

Asp. sztab. Joanna Bielak

Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku


 

Powrót na górę strony
Polska Policja