Bieżące informacje

Już jutro akcja „Bezpieczny powiat kłodzki”, a pojutrze „Trzeźwy poranek” na drogach naszego powiatu

Data publikacji 22.07.2021

Jutro, to jest w piątek w godzinach od 14.00 do 22.00, policjanci z ruchu drogowego i prewencji będą prowadzili działania kontrolne na drogach powiatu kłodzkiego pod nazwą „Bezpieczny powiat kłodzki”, a w najbliższą sobotę w godzinach od 5:30 do 9.00 „Trzeźwy poranek”. Głównym celem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przede wszystkim przez kierujących przekraczających dozwoloną prędkość jazdy oraz znajdujących się pod działaniem alkoholu lub podobnie działających środków.

- Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego- zwłaszcza teraz w okresie wakacyjnym - funkcjonariusze kłodzkiej komendy jutro w godzinach od 14.00 do 22.00 będą prowadzili wzmożone działania kontrolne na drogach powiatu kłodzkiego pod nazwą „Bezpieczny powiat kłodzki”, a pojutrze w godzinach od 5:30 do 9.00 - „Trzeźwy poranek”. Policjanci podczas wspomnianych akcji - przede wszystkim – będą kontrolować, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Takie działania pozwolą na wyeliminowanie z dróg nieodpowiedzialnych, łamiących prawo kierowców i przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

Asp. sztab. Joanna Bielak

Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku


 

Powrót na górę strony
Polska Policja