Bieżące informacje

Podsumowanie sobotnich działań pn. „Trzeźwy poranek” na drogach naszego powiatu

Data publikacji 26.07.2021

W minioną sobotę w godzinach od 05.30 do 9.00 funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji kłodzkiej komendy przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Przypomnijmy, że głównym celem tego rodzaju działań jest eliminowanie z dróg kierujących będących pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających.

- Podczas sobotnich intensywnych działań pn.„Trzeźwy poranek” prowadzonych na drogach naszego powiatu, mundurowi sprawdzali głównie trzeźwość kierujących, ale także kontrolowali przestrzeganie przez kierujących i pasażerów stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci. Mundurowi przebadali łącznie 203 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili czterech kierujących pojazdami mechanicznymi i trzech rowerami będących w stanie nietrzeźwości oraz jednego kierującego pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policja zwraca się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o czujność i rozwagę. Pamiętajmy, aby podczas kierowania być trzeźwym, wypoczętym i skoncentrowanym na drodze. Razem zadbajmy, abyśmy wszyscy mogli bezpiecznie podróżować po drogach naszego powiatu.

Asp. sztab. Joanna Bielak

Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku


 

Powrót na górę strony
Polska Policja