Bieżące informacje

Nadal trwają policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 07.09.2021

Policjanci pomagają najmłodszym przejść przez jezdnię i informują jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Szczególnie w początkowym okresie nauki szkolnej policjanci jak co roku prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa szczególnie dla dzieci i młodzieży.

Pierwsze dni nauki szkolnej to również zwiększenie ruchu kołowego i pieszego, zwłaszcza w pobliżu szkół.  Policyjne patrole można spotkać  przy szkołach tuż przed pierwszym dzwonkiem. Podejmowane przez policjantów powiatu kłodzkiego działania mają  na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży szkolnej podczas ich drogi do szkoły i powrotu do domu. W rejonie szkół i przedszkoli można spotkać patrole policjantów. Funkcjonariusze  obserwują zachowania kierujących poruszających się w rejonie placówek oświatowych. Ponadto funkcjonariusze przeprowadzają kontrole prędkości pojazdów, stanu trzeźwości kierujących oraz sprawdzą w jaki sposób są przewożone dzieci. Policjanci pomagają najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego przejść na drugą stronę jezdni. Patrole policyjne są również w obrębie miejsc zagrożonych, zwłaszcza w okresie nasilenia ruchu dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze  podejmują działania dyscyplinujące wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przypominamy, że każdy rodzic lub opiekun powinien wskazać swojemu dziecku bezpieczną drogę do szkoły. Ponadto należy uczulać dzieci, że podczas przechodzenia przez przejście nie można korzystać z telefonu komórkowego lub innego urządzenia elektronicznego.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

Podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony
Polska Policja