Bieżące informacje

Okradli gościa hotelowego - zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty przestępstwa

Data publikacji 13.09.2021

Dzielnicowi z Kłodzka zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, którzy okradli gościa hotelowego. Sprawcy weszli do pokoju, wykorzystując nieuwagę kobiety, zabrali portfel i pieniądze. Następnie oddalili się z miejsca przestępstwa. Niedługo pocieszyli się swoim łupem, ponieważ zostali zatrzymani przez dzielnicowych. Teraz złodziejskie trio odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

W ubiegłym tygodniu kobieta, która przebywała w kłodzkim hotelu powiadomiła Policje, że została okradziona. Zgłosiła, że  sprawca wykorzystał niezamknięte  drzwi do pokoju i ukradł portfel z pieniędzmi. Wartość start oszacowała na około 2000 zł. Sprawą kradzieży od razu zajęli się policjanci z kłodzkiej komendy.                                                             

Dzielnicowe będące w obchodzie terenu służbowego zwróciły uwagę na kobietę, która może mieć związek ze zgłoszonym przestępstwem. Policjantki zatrzymały 25-letnią mieszkankę powiatu kłodzkiego podejrzewaną o kradzież. Następnego dnia w wyniku podjętych dalszych czynności, policjanci  zatrzymali również  dwóch mężczyzn w wieku 41i 56 lat. Wszyscy podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, ze złodziejskie trio wspólnie i w porozumieniu ukradło portfel, który schowali w krzakach w pobliżu miejsca zdarzenia, a pieniądze wydali. Funkcjonariusze odzyskany  portfel oddali właścicielce. Nadal trwają czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności sprawy. Policjanci sprawdzają również ewentualną wcześniejszą działalność przestępczą podejrzanych. Za przestępstwo kradzieży grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

podinspektor Wioletta Martuszewska

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

Powrót na górę strony
Polska Policja