Bieżące informacje

Chcąc odebrać rower dopuścili się przestępstwa rozboju na 36-letnim mężczyźnie

Data publikacji 14.09.2021

36-latek powiadomił Policje, że do jego mieszkania weszło trzech napastników, którzy zażądali od niego pieniędzy, a gdy ich nie otrzymali, to go pobili. Pokrzywdzony poinformował, że agresorzy grozili mu wywiezieniem do lasu. Ponadto, używając siły wobec 36-latka, dokonali kradzieży pieniędzy oraz telefonu komórkowego. Podejrzani zostali zatrzymani i odpowiedzą karnie za rozbój. Teraz grozi im kara do 12 lat pobawienia wolności.

W ubiegłą sobotę  oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji  w Kłodzku otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który powiadomił, że został pobity i okradziony. Według relacji zgłaszającego, do jego mieszkania, poprzez wyważenie drzwi weszli napastnicy, którzy zażądali od niego pieniędzy, a gdy ich nie otrzymali, to zaczęli go bić. Pokrzywdzony poinformował, że napastnicy grozili mu wywiezieniem do lasu. Pokrzywdzony podał, że sprawcy bili go żądając pieniędzy. Ponadto, używając siły wobec 36-latka , dokonali kradzieży telefonu komórkowego i 200 zł.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. W wyniku podjętych czynności zatrzymali 29-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 31 i 45 lat . W chwili zatrzymania podejrzewani byli
w stanie nietrzeźwości, swoje zachowanie tłumaczyli tym, że przyszli do 36-latka po wcześniej pożyczony rower. Trafili oni  do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które wróciło już do pokrzywdzonego.

Na podstawie zebranych dowodów zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju. Dodatkowo sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec nich tymczasowe trzymiesięczne areszty. Za rozbój grozi każdemu z nich do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku

podinspektor Wioletta Martuszewska

Powrót na górę strony
Polska Policja