Hybrydowa Toyota trafiła do kłodzkiej policji. To kolejny nowy radiowóz w naszym powiecie.
Dzisiaj przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowego oznakowanego pojazdu służbowych. Radiowóz zakupiony został dzięki zaangażowaniu i wsparciu Starostwa Powiatowego w Kłodzku oraz samorządów Miasta i Gminy Kłodzko, które wspólnie w połowie finansowały przedsięwzięcie. Pozostała część pochodziła z budżetu Policji.
Dzisiaj przed budynkiem kłodzkiej komendy odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu służbowego, który będzie wykorzystywany podczas służby na trenie miasta i gminy Kłodzko. Radiowóz został zakupiony z Programu Modernizacji Policji oraz z budżetów Starostwa Powiatowego w Kłodzku oraz samorządów Miasta i Gminy Kłodzko. Samochód marki Toyota corolla jest nowoczesnym i ekologicznym pojazdem. Przystosowany do służby dla funkcjonariuszy, wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra z napędem hybrydowym i mocy blisko 100 KM. Koszt zakupu samochodu wyniósł ponad 109 tysięcy złotych. Dofinansowanie ze strony samorządów pokryło 50% ceny zakupu pojazdu.
W uroczystości uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku podinspektor Rafał Siczek Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku młodszy inspektor Piotr Graczyk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotr Marchewka, Burmistrz Kłodzka Michał Piszko oraz Wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur.
Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku podinspektor Rafał Siczek podziękował w imieniu funkcjonariuszy za nowy radiowóz podkreślając, iż wykorzystany on będzie w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom odwiedzającym powiat kłodzki. Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku zaznaczył w swoim wystąpieniu, że zakup radiowozu jest kolejnym dowodem na owocną współpracę kłodzkiej Policji z samorządami.
Podczas uroczystego przekazania pojazdu wszyscy byli zgodni, że nowy radiowóz będzie dużym wsparciem technicznym w służbie funkcjonariuszy oraz przyczyni się do jeszcze większego poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów.
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku
podinspektor Wioletta Martuszewska